منو
رونیبو تکنولوژی

اپل در رابطه با ناچ در مک بوک پرو و عدم استفاده از فیس ایدی توضیح داده است

ناچ در مک بوک پرو و عدم استفاده از فیس ایدی

چرا ناچ در مک بوک پرو بدون فیس ایدی است؟

از بیشترین انتقاد هایی که نسبت به مک بوک پرو های جدید وجود داشته میتوان به نداشتن تکنولوژی فیس ایدی اشاره کرد.چند ماه پیش با توجه به گزارشات عنوان شده بود که فناوری فیس ایدی در اینده پا به مک بوک های میگذارد اما مک بوک پرو های 14 و 16 اینچی با وجود داشتن ناچ فاقد فیس ایدی هستند.

تام باگر معاون بازاریابی آیپد و مک در این مورد گفته است که:استفاده از تاچ ایدی در مک اسان است به این علت که دست کاربران مدام روی کیبورد قرار دارد.

تاچ ایدی در سمت راست کیبورد مک قرار دارد و کاربر به طور خیلی اسان با قرار دادن انگشت روی حسگر کیبورد میتواند هویت خودش را به سیستم بشناساند.ولی اگر فیس ایدی هم بر روی این دستگاه قرار میگرفت افراد خیلی اسان تر میتواستند قفل دستگاه را باز کنند زیرا هر بار که میخواستند از مک بوک خودشان استفاده کنند صورتشان مقابل دوربین های مک قرار میگرفت و قفل باز میشد.

یکی دیگر از سوالاتی که در خصوص مک ها سال ها بدون پاسخ مانده است در ارتباط با استفاده از صفحات لمسی در این لپ تاپ ها است.افراد وارد در حوزه ی فناوری میگویند اگر مک بوک ها مجهز به نمایشگر لمسی شوند دیگر وجود آیپد ها توجیه خاصی ندارد.

“جان ترنوس” معاون ارشد مهندسی سخت افزار اپل میگوید:این ویژگی چیزی نیست که اپل به ان اهمیتی بدهد زیرا ما با آیپد بهترین کامپیوتر لمسی دنیا را داریم که به بهترین حالت برای این کار بهینه سازی شده.مک هم به بهترین حالت برای ورود های غیر مستقیم بهینه سازی شده است.وی گفته است که تصور نمیکند دلیلی برای تغییر این روش وجود داشته باشد.

این افراد در ارتباط با حافظه ی غیر قابل ارتقای مک های جدید توضیح میدهند که استفاده از معماری حافظه یکپارچه قدرت عمل مک های جدید را به حدی رسانده است که دستیابی به ان بدون این معماری امکان نداشته است.

باگر درباره بازگشت درگاه HDMI گفته است که اپل همیشه به حرف کاربران گوش کرده است و این بار هم تصمیم گرفته که تغییراتی را با توجه به گزارش کاربران در مک های جدید خود به وجود اورد.

دیدگاهتان را بنویسید

0 محصول سبد خرید
وبلاگ
حساب کاربری من