منو
رونیبو تکنولوژی

روش تست گوشی های کارکرده

روش تست گوشی های کارکرده

برای تست گوشی های کارکرده چه کاری باید انجام بدیم؟

در ابتدای این موضوع باید بهتون بگیم که کسی با نگاه کردن به پیچ گوشی و چشم عادی نمی تواند دقیق به شما بگوید که این گوشی باز شده است یا نه حرف هایی مثل پیچ این گوشی آچار خورده هست حرفی هست که دوستان موبایل فروش به مشتری می گویند اما نمی توان با چشم عادی بگوییم که این گوشی باز شده هست یا نه تنها راه برای فهمیدن اینکه یک گوشی باز شده هست این است که ناخن را از کنار گوشی به زیر LCD فشار دهیم ببینیم که به راحتی وارد می شود یا خیر که این کار نیازمند این است که شما تجربه تعمیرات گوشی آیفون را داشته باشید.
اما برای اینکه متوجه شویم برد گوشی سالم هست یا خیر چند راهکار وجود دارد که در زیر برای شما توضیح میدهیم :
  1. نصب یک بازی بسیار سنگین مثل Asphalt 9 . این بازی به دلیل گرافیک بالایی که دارد CPU دستگاه را به شدت درگیر می کند و اگر CPU دستگاه یا برد گوشی مشکلی داشته باشد با این بازی شما متوجه می شوید که دستگاه مشکل دارد.
  2. به قسمت دوربین گوشی رفته فلش گوشی را روشن کنید و ببینید که باتری گوشی چند درصد شارژ دارد گوشی را روی فیلم برداری با فلش روشن به مدت 10 دقیقه بگذارید و ببینید که پشت گوشی داغ می شود یا نه و ببینید که باتری گوشی چند درصد کم شده است اگر پشت گوشی بیش از حد داغ شد این گوشی دارای مشکل هست و اگر باتری بیش از 10% کم شد باتری گوشی ضعیف هست.
  3. سلامت باتری گوشی را چک کنید اگر پایین تر از 80% بود یعنی باتری گوشی ضعیف هست و نیاز به تعویض دارد.
  4. در گوشی های 10 به بالا صفحه را از سمت راست بالا به پایین بکشید و بر روی قسمت تنظیم نور صفحه انگشت خود را نگه دارید ببینید که در قسمت پایین صفحه سمت راست گزینه true tune دارد یا خیر ؟ آگر این گزینه را نداشته باشد یعنی LCD گوشی تعویض شده است.
این چند راهکار برای تست گوشی در  حداقل 24 ساعت حق تستی که از فروشنده میگیرید باید انجام شود تا بتوانید گوشی کارکرده سالم برای خود خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

0 محصول سبد خرید
وبلاگ
حساب کاربری من