منو
رونیبو تکنولوژی

کاهش تولید آیپد برای تولید آیفون 13

اپل تولید آیپد را فدای آیفون میکند

شرکت اپل به تازگی تصمیم گرفته که تولید آیپد را کاهش دهد تا در دوره ی کمبود تراشه ها از این طریق بتواند میزان تولید آیفون  13 را به سطح متعادل برساند.

با توجه به گزارش خبرگزاری Nikkie Asia شرکت اپل تصمیم گرفته است که تولید آیپد ها را تا 50% کاهش دهد تا از این طریق بتواند میزان تولید آیفون 13 را به حجم مورد نیاز برای عرضه به تقاضای بازار جهان برساند.
شرکت اپل قبل از این ادعا کرده بود که محدودیت زیادی برای تولید آیفون 13 دارد به علت کمبود تراشه در سراسر جهان به همین دلیل  این شرکت تصمیم گرفته بود که حجم تولید این گوشی هوشمند را تا پایان سال 2021 کاهش دهد اما حالا  این شرکت تصمیم گرفته است تا با کاهش تولید دیگر محصولات خود فروش و پاسخگویی بیستر به تقاضای ایفون 13 را تا تعطیلات پایان سال جاری ممکن سازد.
تقاضا برای خرید آیپد هرچند که در بسیاری از کشور ها مخصوصا در دوران شیوع کرونا افزایش داشته اما اولویت اول شرکت اپل نیست.این موضوع به علت کم بودن کلی تقاضا برای خرید آیپد در بازار جهانی است و در حال حاضر به طور کل 6.7 درصد میباشد.اما سطح تقاضای جهانی در بازار برای خرید آیفون انقدر بالا است که 32.5 درصد از سهام بازار تلفن های هوشمند را در سراسر جهان از ان خود کرده است.
این موضوع توسط لوکا مانستری مدیر عملیات شرکت اپل هم تایید شده است و مشخص شد که این شرکت در بازه زمانی اکتبر تا دسامبر سال جاری میزان تولید آیپد ها را کاهش داده و از این طریق میزان فروش آیفون ها را افزایش میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

0 محصول سبد خرید
وبلاگ
حساب کاربری من