منو
رونیبو تکنولوژی

چگونه با چت بات های هوش مصنوعی که از ما هوشمندتر می شوند، برخورد کنیم؟

خطرات هوش مصنوعی

آیا شما با چت بات های هوشمند آشنا هستید؟ این ربات های مکالمه ای هستند که با استفاده از هوش مصنوعی می توانند با انسان ها گفتگو کنند و به سوالات آنها پاسخ دهند. اما آیا می دانید که این چت بات ها ممکن است به زودی از ما هوشمندتر شوند؟

این نظر جفری هینتون، یکی از پدران هوش مصنوعی و پیشگامان یادگیری عمیق و شبکه های عصبی است. او که به عنوان یک مهندس ارشد در گوگل کار می کرد، به تازگی استعفا داده و گفته است که حالا پشیمان از کار خود است. او به بی بی سی گفته است که برخی از خطرات چت بات های هوش مصنوعی کاملا ترسناک هستند.

در حال حاضر، آنها از ما هوشمندتر نیستند، تا جایی که من می توانم بگویم. اما فکر می کنم به زودی ممکن است باشند.

چرا هینتون نگران چت بات های هوشمند است؟

یک رقابت فزاینده در زمینه هوش مصنوعی

هینتون گفته است که شرکت های بزرگ فناوری در رقابت با یکدیگر برای توسعه هوش مصنوعی پیشرفته تر در کمترین زمان ممکن هستند – و این ممکن است منجر به خارج شدن از کنترل شود.

او به نیویورک تایمز گفته است: ایده اینکه این چیزها ممکن است واقعا از مردم هوشمندتر شوند را چند نفر باور داشتند؟ بسیاری از مردم فکر می کردند که خیلی دور است. و من هم فکر می کردم خیلی دور است. من فکر می کردم 30 تا 50 سال یا حتی بلندتر فاصله دارد. اما، من دیگر اینطور فکر نمی کنم.

او ادامه داد: در حال حاضر، آنچه که ما می بینیم این است که چیزهایی مانند GPT-4 در مقدار دانش عمومی که دارند، یک فرد را شکست می دهند.

در زمینه استدلال، آنها به اندازه خوب نیستند، اما قادر به انجام استدلال ساده هستند و با توجه به سرعت پیشرفت، ما انتظار داریم که این چیزها به سرعت بهتر شوند. بنابراین ما باید نگران آن باشیم.

او تأکید کرد که هوش هوشمعاد با هوش انسانی متفاوت است، زیرا قادر است به اشتراک گذاری و حفظ بسیار بیشتری از دانش داشته باشد. او به نیویورک تایمز گفت: \”شاید آنچه در این سیستم ها در حال رخ دادن است، در واقع خیلی بهتر از آنچه در مغز رخ می دهد باشد.\”

چت بات GPT-4 در ماه های اخیر چشم های بسیاری را به واقعیت های هوش مصنوعی باز کرده است. این چت بات توسط شرکت OpenAI ساخته شده است و قادر است با استفاده از 175 میلیارد پارامتر، متون طولانی و منسجم را تولید کند. این چت بات می تواند در موضوعات مختلف گفتگو کند، از جمله سیاست، فلسفه، علم، شعر و حتی جوک. بعضی از پاسخ های آن خلاقانه و جذاب هستند، در حالی که بعضی دیگر نامطلق و نامفهوم هستند.

بسیاری از کاربران و منتقدان نظرات مختلفی درباره چت بات GPT-4 دارند. بعضی از آنها فکر می کنند که این چت بات یک نوآوری عظیم و پر قابل تحسین است، در حالی که بعضی دیگر نگران عواقب منفی آن برای جامعه و فرصت های شغلی هستند.

خطرات هوش مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

0 محصول سبد خرید
وبلاگ
حساب کاربری من