منو
رونیبو تکنولوژی

اپل ویژن پرو ترکیبی که ممکن است ضربه نهایی را به “متاورس” وارد کند

اپل ویژن پرو

غول فناوری اپل از اولین محصول بزرگ خود در بیش از هفت سال گذشته رونمایی کرد، هدستی با واقعیت ترکیبی که ممکن است ضربه نهایی را به “متاورس” وارد کند

غول فناوری اپل از اولین محصول بزرگ خود در بیش از هفت سال گذشته رونمایی کرد، هدستی با واقعیت ترکیبی که ممکن است ضربه نهایی را به “متاورس” وارد کند.

متا،یکی از بزرگ ترین کمپانی های دنیا که در سال 2021 اسم خود را از فیسبوک تغییر داد،ایده ی جهان سه بعدی را برای اولین بار به وجود آورد و از این پروژه میلیارد ها دلار پول در‌آورد.

اما این ایده به دلیل عرضه های پرزرق و برق، گرافیک مبهم، نداشتن مسیر مشخص برای سودآوری و احساس این که افراد کمی از آن می دانند، با مشکل مواجه شده است.

آزمایشگاه‌های واقعیت متا، تا الان 4 میلیارد دلار ضرر کرده است و رئیس این شرکت، مارک زاکربرگ، شروع به صحبت در ارتباط با هوش مصنوعی کرده است،این درحالی است که تیم کوک رئیس شرکت اپل، در روز دوشنبه در ارائه محصولات جدیدش هدست ویژن پرو که یک هدست واقعیت افزوده است را معرفی کرد.

این هدست به کاربر امکان می‌دهد ارتباط برقرار کند، کار کند، فیلم تماشا کند، به موسیقی گوش دهد و حتی انتخاب کند که در این دنیا غرق شود یا مراقب دنیای بیرون هم باشد.

جالب اینجاست که تیم کوک در طول ارائه خود حتی یک بار هم به متاورس اشاره نکرد و در عوض ویژن پرو را آغاز محاصبات فضایی و دنیایی جدید 3 بعدی عنوان کرد.

اپل ویژن پرو یا متاورس؟مسئله این است.

منبع خبر

اخبار کنفرانس اپل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

0 محصول سبد خرید
وبلاگ
حساب کاربری من