منو
رونیبو تکنولوژی

گوگل فناوری جدید جام مقدس را به گوشی های جدید پیکسل میاورد

گوشی جدید گوگل

گوگل فناوری جدیدی را برای گوشی های هوشمند ارائه کرده است که می تواند گوشی های هوشمند گوگل پیکسل این شرکت را یک قدم جلوتر از گوشی های آیفون و سامسونگ گلکسی قرار دهد.

این فناوری که در یک درخواست ثبت اختراع اخیر فاش شده است، یک دوربین جلوی جدید زیر صفحه نمایش را توصیف می کند که به شرکت اجازه می دهد تا به طور کامل بریدگی یا همان طور که اپل دوست دارد آن را “جزیره پویا” را از صفحه نمایش حذف کند. این امر منجر به یک تجربه تمام صفحه بدون برای کاربران می شود و حداکثر استفاده را از فضای موجود فراهم می کند.

چنین طراحی مشکلات بسیار دشواری را به همراه دارد، زیرا صفحه نمایش باید هم به عنوان یک نمایشگر و هم به عنوان یک “پنجره” عمل کند تا نور به دوربین جلوی زیر آن نفوذ کند. علاوه بر این، باید هر دوی این عملکردها را بدون تأثیر منفی بر کیفیت نمایشگر یا دوربین انجام دهد.

دوربین‌های زیر نمایشگر در حال حاضر در گوشی‌های هوشمند مانند سری Samsung Galaxy Z Fold وجود دارد، اما راه‌حل گوگل از این نظر منحصربه‌فرد است که قصد دارد کیفیت دوربین را به حداکثر برساند.

تکنیک گوگل از دو ناحیه تخصصی نمایشگر استفاده می کند که نور را هنگام عبور از صفحه نمایش به طرق مختلف مسدود یا مخدوش می کند. این را می توان با استفاده از لایه ای از مواد مسدود کننده نور که اشکال یا الگوهای مختلف را بین نمایشگر و یک جفت سنسور دوربین، یکی زیر هر ناحیه تخصصی قرار می دهد، به دست آورد. خود سنسورها نیز می توانند انواع مختلفی داشته باشند، به عنوان مثال، یک سنسور رنگی و دیگری که به صورت تک رنگ عکس می گیرد.

خرید ایرپاد 3

دیدگاهتان را بنویسید

0 محصول سبد خرید
وبلاگ
حساب کاربری من