منو
رونیبو تکنولوژی

متا حدود 50 درصد هزینه از توسعه دهندگان متاورس دریافت میکند

متاورس

دریافت حدود 50 درصد هزینه از توسعه دهندگان متاورس

کمیسیون 47.5 درصدی که متا پیشنهاد کرده است بسیار بیشتر از مبلغی است که اپل از توسعه دهندگان دریافت میکند.

  • نکات برجسته

  • متا گفته است که هزینه ای معادل 47.5 درصد از توسعه دهندگان دریافت خواهد کرد.
  • توسعه دهندگان horizon worlds قادر به خرید و فروش محصولات مجازی خواهند بود.
  • متا یک بار از اپل برای کاهش 30 درصدی پرداخت های اپ استور انتقاد کرد.

کمیسیون 47.5 درصدی که متا پیشنهاد کرده است بسیار بیشتر از مبلغی است که اپل از توسعه دهندگان دریافت میکند.

متا از معدود شرکت هایی بود که از اپل به دلیل کاهش پرداخت های اپ استور انتقاد کرد.

  • مارک زاکربرگ

  • مدیرعامل متا در ماه نوامبر گفت:هزینه 30 درصدی که اپل برای تراکنش ها میگیرد،انجام این کار را سخت تر میکند.بنابراین ما محصول اشتراک خود را به روز رسانی میکنیم تا اکنون سازندگان بتوانند درامد بیشتری کسب کنند.

Horizon Worlds

متا که قبلا فیس بوک نام داشت،گفت که از توسعه دهندگانی که بر روی اپلیکیشن های متاورس کار میکنند،هزینه سنگینی حدود 50 درصد دریافت میکند،اقدامی که ظاهرا برای توسعه دهندگان خوب پیش نمیرود.

متا استدلال میکند که هزینه توسعه دهندگان ان شامل کارمزد 30 درصدی برای پلتفرم سخت افزاری و هزینه ای 17.5 درصدی برای Horizon Worlds است

توسعه دهندگانی که محصول خود را در پلتفرم مجازی متا میفروشند،هزینه های پیشنهادی متا را که کسری از قیمت یک کالا خواهد بود،رد کرده اند.نه تنها توسعه دهندگان،بلکه سرمایه گذاران متا نیز نسبت به دیدگاه زاکربرگ ابراز نگرانی کرده اند.

محاسبه کارمزد متا

اگر سازنده کالایی را به قیمت 1 دلار بفروشد،کارمزد فروشگاه متا کوئست 0.30 دلار و کارمزد پلتفرم Horizon درصد باقی مانده که مساوی با 0.17 دلار است خواهد بود و 0.53 دلار برای سازنده قبل از هرگونه مالیات قابل اعمال باقی میماند.

______درک متاورس به زبان ساده______

به زبان ساده،متاورس یک محیط مجازی گسترده و باز است که کاربران میتوانند به اواتار های دیجیتال دسترسی داشته باشند.اواتار های دیجیتال به کاربران کمک میکنند تا در محیط دیجیتال زندگی کنند و با دوستان خود و سایر کاربران ارتباط برقرار کنند.

°سخن پایانی°

متا گفت که ازمایش ابزار های کسب درامد را با تعداد کمی از سازندگان اغاز خواهد کرد،اما در نهایت همه ی توسعه دهندگان باید از رژیم مالیاتی شرکت پیروی کنند و هر توسعه دهنده ای میتواند محصولات مجازی را در متا خریداری کند و وبفروشد.متا بخشی از ″چشم انداز بلند مدت شرکت برای متاورس″ است.اما متا تصریح کرده است که هزینه 47.5 درصدی Meta Quest Store  همیشه به شرکت تعلق نخواهد گرفت.در طی چندین سال اینده،متا پلتفرم های بیشتری مانند موبایل عرضه خواهد کرد و این پلتفرم ها میتوانند هزینه های خود را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

0 محصول سبد خرید
وبلاگ
حساب کاربری من